picture

Gabinet masażu

picture

Konferencje, szkolenia

picture

MAJÓWKA 2017

picture

SUPER WCZASY 2017

picture

WCZASY KOMFORT 2017

picture

SUPER WCZASY PLUS 2017

picture

Wczasy Komfort Plus 2017

picture

Tanie Wczasowanie 2017

picture

All Inclusive 2017Wyślij

Ośrodek Wczasowy BOBO zdobył I miejsce w plebiscycie na najlepszy lokal powiatu człuchowskiego 2012
Restauracja O.W. BOBO zajęła pierwsze miejsce w kategorii Najlepsza Restauracja Powiatu Człuchowskiego w plebiscycie Smakosz 2013


Kajakarstwo rzeczne


Brda i Gwda to siostry bliźniaczki. W pradziejach były potężnymi spływami wód polodowcowych. Z upływem czasu, cofając swe rozmiary, tworzyły na zboczach terasy, sandrowe płaszczyzny i przybrzeżne łęgi. Wydrążyły swym nurtem głębokie doliny, które dziś porośnięte gęstym lasem, tworzą puszczański krajobraz. Wyprawa kajakiem przez te dzikie tereny nie ma wiele wspólnego z swobodnym dryfowaniem nurtem dużych rzek. Niekiedy przypomina raczej wyczynowe kajakarstwo górskie. Każde wyjście z załomu, pokonanie wirów i zawad, przedzieranie się przez zwisające gałęzie i zarastające czasami cały nurt krzaki, omijanie wielkich głazów wystających nad lustro wody, małych kaskad i zwalonych przez bobry drzew niesie z sobą niezapomniane emocje. Choć brzmi to groźnie, jest to wyzwanie wykonalne nawet dla początkujących kajakarzy. A wszystko to wśród śpiewu licznego ptactwa, spotkań z dzikimi zwierzętami przy wodopoju i bujnej nabrzeżnej roślinności. Kajakarstwo można uprawiać również na wybranych odcinkach rzek będących dopływami Brdy i Gwdy (Biała, Chrząstawa, Czernica, Debrzynka, Kamionka, Łobżonka, Piława, Płytnica, Ruda, Rurzyca). Na szlakach kajakowych znajdują się liczne wypożyczalnie sprzętu, pola biwakowe i miejsca postojowe. Zazwyczaj spływy organizowane są od wiosny do jesieni, choć coraz popularniejsze stają się spływy zimowe.

 

 

Przykładowe Trasy:


1. Nowa Brda - Garbaty Most - 8 km (odcinek krótki, ale wymagający - Rezerwat Przytoń - wiele zwalonych przez bobry drzew)
2. Garbaty Most - Przechlewo - 18 km
3. Przechlewo - Sąpolno Człuchowskie - 11 km
4. Sąpolno Człuchowskie - Małe Swornegacie - 16 km
5. Małe Swornegacie - Płęsno - 9 km
6. Płęsno - Mylof - 17 km (wózki do przenoszenia kajaków u leśniczego)
8. Mylof - Brda - 19 km
9. Brda - Gołąbek II - 19 km

 

CENY SPŁYWU:

 

Ceny wahaja się od 50zł/os. i uzależnione są od ilości osób, trasy spływu oraz usług dodatkowych, takich jak przewodnik, ratownik, transport, catering, pakiet lunch itp. 

 

.

 

UWAGA!!! Posiadamy nowe kajaki z profilowanymi fotelikami.

 

 

 

 

....Ośrodek Wczasowy "BOBO" 77-220 Koczała, Dymin 6B
tel. 59 857 40 10 fax 59 857 40 11